На базі СЮТ до Дня Прапора та Дня Незалежності України пройшла онлайн виставка "Знай і люби свій рідний край"
Вихованка СЮТ Голубенко Ксенія прийняла участь у конкурсі малюнків NOOSPHERE SPACE ART CHALLENGE та отримала диплом за вміння шукати креативні підходи, сміливо втілювати свої мрії та бачити майбутнє!
Станція Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради приєднується до обласного відео-челенджу "Я завжди з тобою!"
Ідеї саморобок на День вишиванки від вихованки СЮТ Голубенко Ксенії
СЮТ приєднується до обласного відео-челенджу "У вишиванках квітне Україна!"
Вихованка СЮТ Голубенко Ксенія прийняла участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фото аматорів "Моя Україно"
На базі СЮТ пройшов міський етап виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Знай і люби свій край". У конкурсі взяли участь 15 закладів освіти, роботи переможців будуть приймати участь у обласному етапі конкурсу.
Майстерня Діда Мороза в СЮТ
23 грудня на базі СЮТ у музеї Бойової слави пройшов День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, які загинули у війні в Афганістані. Захід підготували учні КЗЗСО №8 на чолі з учителем історії Безверхньою Тетяною Миколаївною. На заході були присутні вчителі та учні ЗЗСО № 9, № 10, а також воїни-інтернаціоналісти, які пройшли війну в Афганістані та вижили.
На базі СЮТ у гуртках проходить підготовка до виставки-конкурсу "Український сувенір"
На базі СЮТ пройшов осінній майстер-клас
Учні ЗЗСО № 9 завітали до СЮТ на екскурсію по гурткам! Керівники гуртків провели для дітей майстер-клас до дня Хеллоуіну
На базі СЮТ у гуртку "Модульне орігамі" пройшов майстер-клас до дня Хеллоуіну
На базі СЮТ пройшов майстер-клас присвячений Дню миру!
На базі СЮТ відбулося знайомство з гуртком "Модульне орігамі"
На базі СЮТ відбулося знайомство з гуртком "Моделіст-конструктор"
Працівники СЮТ взяли участь у мітингу присвяченому Дню визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників
Сьогодні на базі Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради в Музеї Бойової слави пройшов День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Вшанувати пам’ять загиблих воїнів в музей завітали учні та вчителі ЗЗСО № 9, 10, а також адміністрація та вихованці СЮТ
Робітники СЮТ гостинно зустріли вихованців літнього табору «Веселка» Білицької ЗЗСО № 10. Діти відвідали Музей «Бойової слави», де відбулась захоплива екскурсія «Пам’ять крізь віки». Також діти завітали на майстер-клас та навчилися виготовляти рибок та метеликів. До табору діти повернулися з плакатами, які зробили власноруч!
Вихованці пришкільного табору «Дивосвіт» Білицького КЗЗСО І-ІІІ ступенів № 8 завітали в СЮТ на екскурсію до Музею «Бойової слави»
05 червня 2019 року Донецьким обласним центром технічної творчості дітей та юнацтва проведено семінар-практикум для директорів міських та районних закладів позашкільної освіти науково-технічного напряму (південна та північна зона) на базі Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради. Тема семінару - практикуму "Сучасні інновації в роботі закладів позашкільної освіти".
У семінарі взяли участь директори центрів науково-технічної творчості познайомилися з результатами моніторингу участі закладів позашкільної освіти Донецької області у змаганнях, виставках, семінарах обласного та Всеукраїнського рівня за 2018–2019 навчальний рік, За круглим столом було обговорено проект орієнтовного плану масових заходів із дітьми та учнівською молоддю на 2020 рік.
Учасники семінару отримали подарункові сувеніри від СЮТ. Директор СЮТ Кузьміна В.В. була нагороджена подякою за допомогу у проведенні обласного семінару. ДОЦТТДЮ подарував присутнім примірники "Листи на фронт" за участь у виставці-конкурсі з"За нашу свободу"
До Дня захисту дітей в СЮТ пройшла вікторина "Привіт літо".
Було дуже цікаво та весело. Наприкінці заходу діти отримали призи за участь!
Вихованці Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради взяли участь у Noosphere Spase Art Challenge та отримали дипломи за участь!
Солдат
Упав солдат в бою нерівнім
На трав настелені мости...
Та поклялися друзі вірні
До Перемоги з ним прийти.
Й таки прийшли. О тій годині,
Коли настав кінець війни,
Він розписався у Берліні
Своїм багнетом на стіні.
Коли ж додому повертали,
Звільнивши од напруги світ,
До праці вірні друзі стали,
А він підвівся на граніт.
Підвівсь і став як образ слави
О тих, що ніч перемогли,
Щоб діти вільної держави
Рівнятися на них могли.
Довгий О.
На базі СЮТ в музеї "Бойової слави" пройшла виховна година присвячена "Дню пам'яті та примирення" з теми "Уклін живим - загиблим слава". Вихованці СЮТ прониклися історією тих часів та вшанували пам'ять загиблих воїнів!
Традиції і секрети майстерності писанкарства передавалися з покоління в покоління, від бабусі до онуки. При цьому наступним поколінням суворо заборонялося змінювати розташування знаків, тому що можна було щось порушити у призначенні писанок. Писали їх тільки старші жінки. Дівчата біля них вчилися. Адже молодь не могла знати все, що треба записати на писанку. На базі СЮТ у пройшов виховний захід "В гостях у мальовничій майстерні", діти дізналися про історію писанки та навчилися її розмальовувати. В кінці заходу діти прикрасили зелені насадження яйцями та поласували традиційними частуваннями!
Орігамі – стародавнє японське мистецтво моделювання з паперу.Знайомство з орігамі у кожного відбувається ще в дитинстві, хоч багато хто про це й не здогадується. Складання та моделювання паперових фігур розвиває просторову уяву дитини. Заняття з орігамі сприяють розвитку інтелекту, художнього смаку, конструкторських здібностей, привчає до точності та акуратності. На базі СЮТ відбувся весняний майстер-клас "Великодній дивограй".
20 квітня відбувся масовий захід з нагоди Дня Довкілля. Цей захід традиційно проходить кожного року у третю суботу квітня. Всі місцеві організації виходять на суботник та наводять лад на закріплених територіях. Працівники СЮТ залюбки прийняли участь у суботнику!
Робітники та вихованці Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради взяли активну участь у акції "Батарейко, здавайся!", в межах проекту ДТЕК "Енергоефективні школи". За участь у акції СЮТ був нагороджен грамотою відділу освіти та саженцями липи та ялівця. Саженці було висаджено на території СЮТ. Дякуємо за допомогу в благоустрії території!
Вихованці СЮТ та учні ліцею № 83 на чолі з керівником гуртка "Радіоелектронне конструювання" Зимою Валентином Андрійовичем взялися за реконструкцію "Стаціонарно-стрічкового конвеєру КЛС - 80". Ця модель була виготовлена в учбово-виробничих майстернях Харківського автотранспортного технікуму у 1970 році. Хлопці завзято взялись за ремонт техніки, щоб у майбутньому цей конвеєр став у пригоді іншим ліцеїстам-шахтарям. Бажаємо успіху!
На базі СЮТ 09.04.2019р. в "Музеї бойової слави" пройшов семінар істориків, який провела Ямборко Анжеліка Михайлівна - вчитель історії ЗЗСО № 9. Завдяки підтримці Яроша Ігоря Аркадійовича - волонтера та учасника бойових дій АТО, була створена та відкрита тематична експозиція "Донбас у полум'ї війни!. До музею були запрошені історики закаладів освіти, учні ЗЗСО № 9 та представники методичного кабінету відділу освіти. Кожен з нас повинен пам'ятати як минуле, так і теперішнє. Будьте патріотами та любіть свою країну. Радимо і Вам завітати до нашого музею!
На базі СЮТ пройшов майстер-клас "Весняний букет". Керівник гуртка "Чарівний бісер" - Кузьміна Віолета Володимирівна навчала вихованців плести з бісеру різноманітні квіти та створювати з них квіткові композиції. Запрошуємо і Вас до нашого дивовижного гуртка. Ми навчаємо прекрасному!!!
На заняттях гуртка "Модульне орігамі" Станції Юних Техніків пройшов майстер-клас з виготовлення кошиків з фруктами! Діти були взахваті
Баркар Михайло - вихованець гуртка "Модульне орігамі" Станції Юних Технвків взяв участь у конкурсі відгуків школярів "Читай-пиши"
Вихованці Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради взяли участь у Noosphere Spase Art Challenge.Чекаємо на результати
Талановиті вихованці Станції Юних Техніків взяли участь у міський виставці "Сузір'я талантів" , яка проходила у міському Палаці Культури. Бажаємо творчого розвитку та натхнення
23 лютого вихованці гуртка "Радіоелектронне конструювання" Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради взяли участь в обласному етапі Всеукраїнських заходів учнівської молоді з радіоелектронного конструювання та були нагороджені грамотами та медаллю
Із нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2019 року в місті Покровську відбувся ІV обласний фестиваль етнічних та національних культур «Мови різні – душа одна».На святі проходила виставка шкільних та позашкільних робіт, кожен із учасників представляв країну до якої належать вироби мистецтва! Також проходила етновиставка - представляли страви різних народів! По закінченню виставок відбувся концерт, на якому було представлено багато національностей Було дуже цікаво та захопливо.
15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті усіх, хто був причетний. Для вихованців гуртків на базі СЮТ було проведено виховну годину " Ціна чужої війни: до 30-річчя з дня виводу родянських військ з Афганістану".
22 січня українці щорічно святкують День Соборності, свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР. В сучасній Україні, на державному рівні, вперше відзначався цей день вже у 1999 році після відповідного указу президента країни Леоніда Кучми. Хоч свято досить молоде, але ж насправді у цьому році відбудеться вже 20-та річниця.
На базі СЮТ пройшла виховна година з елементами квест-гри "Україна: із минулого в майбутнє" для 3 класу ЗЗСО № 10 - класний керівник Науменко Ірина Валер'ївна та вихованців гуртків. Діти із задоволенням слухали історію країни та активно брали участь у квест-грі.
В гуртку "Моделіст-конструктор" пройшов День Святого Миколая. Діти були у захваті від свята.
Адміністрація СЮТ провела екскурсію для учнів ЗЗСО 9. Діти були у захваті від виробів, які вихованці СЮТ виготовляють на заняттях у гуртках. Також дітям дуже сподобався Музей бойової слави. Ми розповіли історію, як створювався музей та які експонати в ньому є. Діти були дуже раді завітати в СЮТ.
Вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні на Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради
Голодомор - це геноцид нації. Голодомор тривав з квітня 1932 р. по листопад 1933 р. Ця жахлива трагедія забрала 14 мільйонів людей. Пам'ятники жертвам цих важких подій встановлені в Києві, Харкові, Запоріжжі, також побудовані меморіалив Будапешті, Торонто, Польщі.
Кожного року наприкінці листопада СЮТ приймає участь в акції "Запали свічку пам'яті", яка присвячена пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років.
Керівники гуртків СЮТ взяли участь в обласному семінарі – практикумі, для керівників гуртків «Моделювання іграшок-сувенірів», «Виготовлення сувенірів», «Бісероплетіння», «Орігамі», «Паперопластика» з нагоди 100-річчя позашкільної освіти Україні. Заслухали виступ заступника директора з НВР ДОЦТТДЮ Калігаєву О.П. на тему «Роль позашкільної освіти в життєвому становленні та самовизначенні дитини». Було проведено 2 майстер-класи керівниками гуртків Станції Юних Техніків управління освітою Краматорської міської ради Яворською Т.С. та Виноградовою А.С., виготовляли обереги та квіти з бісеру. На засіданні круглого столу обговорювали умови проведення обласного етапу Всеукраїнської виставки–конкурсу декоративно – ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». Наприкінці семінару отримали сертифікати за участь!
Працівники СЮТ прийняли участь у благодійній акції "З добром у серці"
26.10 на базі СЮТ в Музеї бойової слави пройшов виховний захід присвячений 74-й річниці вигнання нацистів з України, тематична бесіда з історії Другої світової війни "Ті, що боролися за свободу."
12.10 на базі СЮТ пройшов виховний захід з нагоди Дня захисника України, віртуальна подорож "Воїн крізь віки"
День Миру на Станції Юних Техніків відділу освіти Добропільської міської ради!
Адміністрація СЮТ висловлює подяку Відділу освіти Добропільської міської ради, а саме: Кальченко Інні Володимирівні - начальнику відділу освіти, за надану матеріальну підтримку в проведенні косметичного ремонту закладу.
Ремонт був здійснений власними силами техперсоналу СЮТ. Дякуємо нашим співробітникам, а саме: Курбангалєєвій Г.В. - завгоспу СЮТ, Жукотській К.М. -прибиральнику службових приміщень СЮТ, за значний внесок у проведення ремонтних робіт в закладі.
У перший день літа на базі СЮТ пройшли "Веселі старти", які були приурочені Міжнародному дню захисту дітей.Швидкість, спритність, сміх, задоволення та радісні вигуки панували на майданчику. Після заходів діти отримали подарунки за участь у заході та нагороджені грамотами за участь у виставках!
Вироби гуртківців
Станція юних техніків м. Білицьке, Добропільської міської ради гостинно прийняла у себе вихованців ЗДО ◇ 12 "Дзвіночок" старшої та середньої групи "Чомусики" , "Гномики", на чолі з вихователями: Мосейчук К.М., Осмяченко В.М.
Для дітей було проведено ознайомчу екскурсію по гуртках та проведено майстер клас: "Весела бджілка".
Малеча отримала масу задоволення від екскурсії та з захопленням виготовляла бджілку, а вдячні та позитивні емоції відобразили на малюнках.
Запрошуємо всіх до нас!
Приєднуйтесь!
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ КОРИСТУВАЧІВ
ІНСТРУКЦІЯ
дій вихованців та працівників закладу Станції юних техніків під час артобстрілу
1. Інструкція дій у надзвичайних ситуаціях для закладів освіти (далі - Інструкція) відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України
від 01 липня 2013 року з метою встановлення порядку дій вихованців та працівників закладу СЮТ (далі при артобстрілах.
2. Дія цієї Інструкції поширюється на вихованців та працівників Закладу під час перебування у приміщенні та на території закладу та при виконання ними своїх функціональних обов'язків.
3. Директор Закладу освіти несе персональну відповідальність за організацію індивідуального та колективної захисту працівників та вихованців закладу.
4. На початку артилерійського обстрілу Директор Закладу (або особа, яка виконує його обов'язки) зобов'язаний:
4.1. негайно надати вказівку керівнику ланки зв'язку та черговому персоналу на оповіщення вихованців та працівників Закладу сигналом у закладі про початок артилерійського обстрілу;
4.2. забезпечити укриття здобувачів освіти вихованців та працівників закладу у захисній споруді з цивільного захисту, або в спеціально обладнаних пунктах розміщення на нижніх поверхах будівлі, а за відсутності можливості для переміщення в захисну споруда або на нижні поверхи - у групах, коридорах та інших приміщеннях Закладу;
4.3. За можливістю проінформувати в найкоротші терміни вищі органи управління щодо надзвичайної ситуації та вжити заходи щодо захисту вихованців та працівників закладу;
4.4. Організувати надання першої допомоги постраждалим; за необхідності викликати бригаду швидкої медичної допомоги за телефоном 103;
4.5 Пересвідчитися на підставі доповнень керівників закладу, що всі вихованці та працівники Закладу перебувають у захисній споруді, або пунктах розміщення;
4.6. При виявленні ознак присутності у повітрі хімічно небезпечних речовин (характерного запаху, або викликаючих подразнення шкіри та слизових оболонок, блювоти та інше) дати команду на використання засобів індивідуального захисту органів дихання: протигазів, а за їх відсутності - ватно-марлевих пов’язок;
4.7. у разі виникнення в захисній споруді або в пунктах розміщення осередків займання, забезпечити їх усунення з використанням первинних засобів пожежогасіння; викликати пожежну службу за телефоном 101;
4.8. при утворенні завалів у захисній споруді або у пунктах розміщення та неможливості ліквідувати їх власними силами викликати пожежну службу та рятувальну службу за телефоном 101;
4.10. через 30 хвилин після закінчення артобстрілу одного з працівників, який знаходиться в укриті, направити для огляду та оцінки обстановки в будівлі та на прилеглій території;
у разі, якщо особам, які знаходяться в укриті, не загрожують обвал будівлі, на шляхах виходу немає пожеж, вибухонебезпечних предметів (нерозірваних боєприпасів), обірваних ліній електропередач, відсутні ознаки наявності в повітрі хімічно небезпечних речовин (аміаку, хлору) особи, що знаходяться в укриті та пунктах спеціального розміщення, мають бути перенаправлені на безпечну територію;
необхідно перевірити наявність вихованців та працівників Закладу за списком, оцінити стан їх здоров'я, передати вихованців батькам та направити працівників додому.
5. На початку артилерійського обстрілу під час заняття керівник зобов'язаний:
5.1. негайно закінчити заняття;
5.2. у разі раптового артилерійського обстрілу за відсутності можливості переміщення вихованців у захисну споруду з цивільного захисту або до пунктів розміщення надати команду вихованцям «Лягти на підлогу!» та «Закрийте долонями вуха та відкрийте рот!»
переконатися, що всі вихованці знаходяться на безпечній відстані від вікон і максимально використовували захисні властивості несучих стін будівлі та меблів, що знаходиться у приміщенні;
після закінчення обстрілу, переконавшись у відсутності небезпеки, дати команду «Встати!», перевірити стан здоров'я вихованців, при необхідності розпочати надання першої допомоги постраждалим, організувати виведення вихованців із будівлі та їх розміщення на безпечній ділянці; діяти відповідно до вказівок директора Закладу або особи, яка виконує його обов'язки;
5.3. за наявності можливості переміщення в захисну споруду або на нижні поверхи будівлі, взявши журнал обліку навчальних занять, у найкоротші терміни організовано вивести за найближчим маршрутом і розмістити вихованців у захисній споруді цивільного захисту або в пунктах розміщення, переконавшись, що в приміщенні вимкнено світло, знеструмлено електроприлади і всі вихованці покинули навчальний клас, інші приміщення Закладу;
5.4. під час переміщення у захисній споруді створити умови для вгамування паніки та порушення порядку серед вихованців, надавати у разі потреби допомогу вихованцям та працівникам закладу;
5.5. перебуваючи у захисній споруді чи пункті розміщення, провести перевірку наявності вихованців за журналом обліку навчальних занять, надавати першу допомогу постраждалим, перебувати у постійній готовності до використання первинних засобів пожежогасіння, діяти відповідно до вказівок директора Закладу.
5.6. Дії керівника, який проводить заняття на прилеглій території Закладу (на вулиці):
1. При подачі звукового сигналу "Увага! Артобстріл" необхідно:
- негайно закінчити заняття;
- дати команду вихованцям направлятись до укриття (при цьому організувавши безпечний маршрут та супроводжуючи вихованців особисто);
5.7. Якщо артобстріл почався під час заняття, відповідальність за евакуацію вихованців у захисну споруду або на нижні поверхи будівлі несуть керівники, який проводить заняття за розкладом.
5.8. Вільні від занять керівники, а також не задіяні від звільнення виходу із закладу технічні працівники, швидко прямують до кабінету директора Закладу для отримання вказівок про організацію екстреної евакуації.
6. Дії особи, відповідальної за обстеження прилеглої території закладу та навчальних класів на предмет наявності вибухонебезпечних предметів, пожеж, руйнувань:
- проводити обстеження лише після закінчення обстрілу, за наказом директора (або особи, що заміщає його обов'язки);
- при переміщенні по прилеглій території бути обережним та уважним;
- при виявленні вибухонебезпечних предметів або предметів, схожих з ними: відійти на безпечну відстань; обмежити доступ сторонніх громадян; повідомити про знахідку в поліцію та директора закладу; не користуватися телефоном, переговорними пристроями чи рацією поблизу нього;
Забороняється:
- наближатися до вікон під час артобстрілу;
- зрушувати з місця, перекочувати, брати до рук вибухонебезпечний предмет;
- сперечатися з озброєними людьми, фотографувати і робити записи у їх присутності;
- піднімати, переносити, класти в кишені чи сумки боєприпаси;
- переміщати боєприпаси у багаття, розводити багаття над ними або поблизу нього;
- закопувати боєприпаси в землю або кидати у водоймища;
- наступати, наїжджати на боєприпаси;
- робити спроби розбирати або розпилювати боєприпаси;
- надавати будь-які температурні, звукові, електромагнітні впливи на вибуховий предмет;
- при виявленні хоча б одного підозрілого предмета виробляти пошук інших вибухонебезпечних предметів;
- користуватися електрозапальничками, курити;
7. при виявленні пожежі, обриву ліній електромереж, наявність загрози обвалу будівлі та будівельні конструкції діяти відповідно до затверджених заздалегідь закладом освіти інструкціями з пожежної безпеки, охорони праці та безпеки життєдіяльності.
8. Дії батьків при загрозі артобстрілу.
1) При раптовому артобстрілі, сховатися біля стіни своєї квартири/будинку/під'їзду. Не панікувати та не бігти до Закладу.
2) Після сигналу про припинення артобстрілу, зателефонувавши Директору СЮТ, за можливістю можна прийти та забрати дитину додому, обов'язково повідомивши про це керівника гуртка.
3) Якщо немає такої можливості, дитина продовжує перебувати у Закладі під наглядом освітян. Керівник чи Директор Закладу передає дитину особисто з рук в руки батькам, не допускаючи того, щоб дитина йшла додому самостійно.